Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polscy kupcy się jednoczą, chcą zakazu handlu w niedziele dla dużych sieci

Zainicjowane w tym tygodniu ogólnopolskie pospolite ruszenie rodzimych kupców i producentów spróbuje powstrzymać „rzeź tradycyjnych firm rodzinnych”. Zakaz handlu w niedziele dla dużych sklepów, w tym dyskontów, jak Biedronka i Lidl, oraz ustawowe ograniczenie ich ekspansji, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i pośrodku ludnych osiedli - takie są główne postulaty polskich kupców, którzy postanowili się zjednoczyć w skali całego kraju - podaje dziennikpolski24.pl.
Reklama

 - Do afery nigdy by nie doszło, gdyby istniała silna reprezentacja polskich kupców i przedsiębiorców, a posłowie mieli obowiązek konsultować z nią wszystkie zmiany w ustawach - mówi Janusz Strzeboński, wiceprezes Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych (MPOG), zrzeszającego tysiące firm w naszym regionie. Liderzy MPOG domagają się od posłów ustawy o powszechnym samorządzie gospodarczym, do którego musieliby należeć wszyscy przedsiębiorcy.

- Jedno miejsce pracy w wielkich sklepach zabija od pięciu do nawet dziesięciu dobrych miejsc pracy w handlu tradycyjnym i jego otoczeniu - podlicza Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. - Kapitał, czy tego chcemy czy nie, ma narodowość. Zwracamy się do posłów, by ponad podziałami partyjnymi wprowadzili reglamentację dla marketów, aby uchronić rodzinne przedsiębiorstwa - apeluje Janusz Strzeboński.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum