Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poradnik: Jak znaleźć lokal dla sklepu z winami

Sieci sklepów sprzedających markowe wina stanowią grupę o specyficznych potrzebach odnośnie do poszukiwanych lokali pod wynajem. Najemcy z tego segmentu stawiają na lokale o powierzchni od 60 do 100 mkw., czasem większe. Zwykle położone są przy ważnych ciągach komunikacyjnych miast czy głównych arteriach miejskich, ale także na prestiżowych, rozwijających się dużych osiedlach - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Reklama
Zdaniem Grażyny Melibrudy, ekspertki Jones Lang LaSalle, interesującymi lokalizacjami dla sklepów z markowymi winami są również partery starych odrestaurowanych kamienic czy loftów - bardzo dogodne lokalizacje, jeśli chodzi o grupę potencjalnych klientów, a do tego miejsca o odpowiednim klimacie i charakterze.

Z kolei Katarzyna Urbaszek, negocjator w dziale powierzchni handlowych w firmie doradczej CBRE, podkreśla, że przed otwarciem sklepu z alkoholami dla koneserów niezbędne jest określenie profilu potencjalnego klienta, co pozwoli zawęzić obszar poszukiwań lokalu - czytamy w "Rzeczpospolitej". Ekspertka podkreśla, że należy pamiętać, że sklepy z alkoholem wymagają uzyskania pozwolenia na sprzedaż tego towaru. Należy więc zwrócić uwagę, czy lokal nie znajduje się na przykład blisko szkoły czy innej placówki oświatowo-wychowawczej.

Czy lepiej otwierać sklepy z alkoholem dla koneserów w centrach handlowych czy na osiedlach? Wszystkie te lokalizacje mogą być właściwe. Ważne, żeby trafić do odpowiedniego klienta. Coraz więcej wyspecjalizowanych sklepów z alkoholem można zauważyć w parterach nowo budowanych budynków mieszkalnych. Okolice kompleksów biurowych też wydają się być odpowiednim wyborem.

Grażyna Melibruda na łamach "Rz"radzi, aby sprawdzić, czy w pobliżu wybranej lokalizacji nie jest planowana budowa galerii handlowej lub nie działają tam już centra handlowe, ze zwykle dobrze rozwiniętą ofertą win.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum