Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poradnik: Oświetlenie LED zwiększa atrakcyjność produktów świeżych

Specjaliści od marketingu wiedzą, jak ważna jest odpowiednia ekspozycja produktu, gdy chodzi o zwiększenie jego sprzedaży. Odpowiednio dobrane światło pomaga podkreślić zalety towaru i zwiększyć jego atrakcyjność w oczach klientów, a dedykowane oprawy świetlne są coraz popularniejsze w świecie handlu.
Reklama

Branża spożywcza coraz częściej docenia zalety oświetlenia diodowego. Oprawy LED znajdują zastosowanie zarówno na halach produkcyjnych, jak i w punktach sprzedaży. Firma Lumiverso, specjalizująca się w realizacji oświetlenia obiektów komercyjnych, wprowadza na polski rynek nową linię produktów dla sklepów z żywnością dedykowane mięsu, pieczywu i nabiałowi.

- Nowe oprawy cechuje duża wydajność, niski pobór energii, długa żywotność i komponenty wysokiej jakości - mówi Dominik Wagner z firmy Lumiverso. - Całość została wykonana tak, by jak najlepiej sprawdzać się w oświetlaniu produktów spożywczych, szczególnie świeżych. - Źródła LED są najbardziej wydajne w niskich temperaturach, a w takich właśnie przechowuje się żywność - dodaje Dominik Wagner.

Specjalista wspomina również, że nowe oprawy emitują znikome ilości ciepła. Nie wpływają więc na świeżość oświetlanego towaru. Wskaźnik oddawania barw gwarantuje lepszą ekspozycją produktów. Fakt, że diody LED cechuje bardzo niski pobór mocy, ma znaczenie dla kosztów zużycia energii ponoszonych przez sklep. Mogą one być nawet o 80 proc. niższe, jeśli większość oświetlenia w obiekcie zostało oparte na technologii diodowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum