Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poznań: Konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu targowiska na Świcie

Miasto Poznań ogłosiło konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania terenu targowiska na Świcie. Zanim architekci przystąpią do pracy, odbędą się konsultacje z handlarzami i z mieszkańcami.
Reklama

Targowisko na Świcie od wielu lat straszy. Rynek, podobnie jak sąsiadujące z nim pawilony handlowe, w tym budynek po dawnej restauracji i kawiarni "Słoneczna", wymagają kompleksowej modernizacji. Niecałe dwa tygodnie temu prezydent Jacek Jaśkowiak wraz ze swoim zastępcą Maciejem Wudarskim spotkali się z handlującymi na Świcie kupcami, by omówić najważniejsze problemy tego miejsca. Kolejnym etapem jest konkurs, do którego zostało zaproszonych 6 pracowni architektonicznych. Trzy wskazało miasto, trzy rekomendowało SARP - informuje oficjalny portal miejski poznan.pl

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji na zagospodarowanie rejonu targowiska. Podstawowym wymogiem jest funkcjonalność oraz wysoka jakość rozwiązań architektonicznych. Projekt ma też spełniać oczekiwania oraz odpowiadać na potrzeby handlujących na rynku kupców, którzy będą mieli duży wpływ na opracowanie i wybór zwycięskiej koncepcji. Żaden z dotychczasowych konkursów nie zakładał udziału mieszkańców i osób zainteresowanych na taką skalę, jak w tym przypadku.

9 września, przedsiębiorcy handlujący na Świcie spotkają się z architektami, by przedstawić im swoje oczekiwania co do projektu zagospodarowania terenu objętego konkursem.

Jak podaje portal poznan.pl, w oparciu o wybraną propozycję rozpoczną się dalsze prace projektowe, w tym opracowanie rozwiązań szczegółowych w zakresie nawierzchni placu, zieleni, straganów i małej architektury. Oczekiwania miasta są takie, by w efekcie modernizacji, rynek na Świcie stał się nie tylko miejscem funkcjonalnym z punktu widzenia handlu, ale też integrującym społeczność lokalną, spełniającym przy tym wymogi kompozycyjno-estetyczne.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum