Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poznańskie targowisko wypięknieje

Rynek Łazarski wypięknieje. To już pewne, że jesienią rozpocznie się przebudowa poznańskiego rynku. Nad przebudową targowiska i jego sąsiedztwa czuwać będzie Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat z Poznania, która wygrała konkurs na projekt nowego rynku Łazarskiego.
Reklama

- Projekt uwzględnia naniesione po konkursie uwagi i propozycje - przybyło m.in.więcej zieleni, a także dodatkowych technicznych rozwiązań ważnych dla kupców oraz innych użytkowników przestrzeni rynku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Rewaloryzacja rynku Łazarskiego potrwa dwa lata. Inwestycja będzie realizowana etapami. Na wrzesień zaplanowano organizację tymczasowego targowiska, które będzie zlokalizowane na obecnej małej płycie rynku. W październiku przebudową zostanie objęta duża płyta rynku z targowiskiem i głównym układem komunikacyjnym. Pierwsze prace potrwają około roku. Po tym czasie, kupcy wrócą już na nowe zadaszone targowisko. Wtedy budowa przeniesie się na małą płytę i skwer im. Kazimierza Nowaka, gdzie powstanie strefa rekreacyjna - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Nad przebudową targowiska i jego sąsiedztwa czuwać będzie Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat z Poznania, która wygrała konkurs na projekt nowego rynku Łazarskiego.

Targowisko zostało zaprojektowane na planie koła z transparentnym membranowym zadaszeniem. Projekt przewiduje nie tylko miejsce dla stałych straganów, ale też przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków czy wydarzeń kulturalnych.

Wygodny dojazd do budynków i targowiska zapewni dwukierunkowa ulica wokół rynku oraz zlokalizowane wzdłuż ulic miejsca parkingowe. Mieszkańcy zyskają szersze chodniki, zieleń przed wejściami do budynków, a także miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Po uwagach kupców i mieszkańców zwycięska koncepcja konkursowa została zmodyfikowana. Pod zadaszonym targowiskiem poza straganami (których wygląd i funkcjonalność konsultowano z kupcami) znajdą się też pawilony handlowe. W strefie rekreacyjnej i pozostałej części rynku pojawi się fontanna, zwiększy się też ilość zieleni.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum