Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przedstawiciele Grupy Ambra o Centrum Wina i programie 500 plus

Przedstawiciele Grupy Ambra podczas czatu z inwestorami poinformowali, że nowe sklepy Centrum Wina zostaną otwarte w Katowicach (ruszy 3 czerwca w Galerii Katowickiej) oraz Galerii Północnej w Warszawie.
Reklama

- Rozwijamy się organicznie podążając za potrzebami klientów. Nasza filozofia biznesowa jest zaprzeczeniem koncernowych metod ekspansji. Cały wysiłek kierujemy na poprawianie i doskonalenie oferty - mówi Robert Ogór, prezes AMBRA S.A. Przypomina, że od ponad 25 lat konsumpcja wina w Polsce nieustannie rośnie. W ostatnich 12 miesiącach rynek fine wines (wina powyżej 20 zł) zanotował wzrost ilościowy o 19%, wartościowy o 16%.
 
- Oczekujemy kontynuacji wzrostowych tendencji sprzedaży w tym cennym segmencie rynku wina. Na całym świecie rośnie liczba miłośników wina, które jest produktem naturalnym i fascynuje ludzi swoją różnorodnością. W globalnej skali wysoka wartość tej kategorii wiąże się z poszukiwaniem wartościowej żywności i napojów, i jest dowodem na bardzo silne przeobrażenie rosnących oczekiwań konsumenckich - podkreśla Robert Ogór.

Zdaniem przedstawicieli Grupy Ambra hitem sezonu letniego będzie cydr. - Sprzedaż prosecco w minionym roku przekroczyła 1 mln butelek 0,75 l. W tym samym czasie Polacy skonsumowali ponad 12 mln litrów cydru - powiedzieli.

Zapytani o to, czy program 500+ może przyczynić się do wzrostu konsumpcji produktów spółki odpowiedzieli: - Z ust rządowych płyną wskazówki o prodemograficznym przeznaczeniu programu 500+. Prodemograficzne działanie napojów alkoholowych jest faktem powszechnie znanym. Reszta równania pisze się sama.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum