Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PSD właścicielem logo „Znajomy Sklep"

Spółka Partnerski Serwis Detaliczny nabyła od syndyka masy upadłości Krajowej Agencji Handlowej prawa własności do znaku „Znajomy Sklep". W pakiecie znalazły się także udziały w funkcjonujących na rynku regionalnych agencjach handlowych - małopolskiej, północnej, białostockiej i galicyjskiej. W ten sposób PSD chce obronić spółdzielnie przed nieprzewidywalnymi działaniami ewentualnego nabywcy spoza branży.
Reklama

Obecnie na polskim rynku pod szyldem „Znajomy Sklep" działa około 400 placówek.

Decyzje dotyczące dalszych kroków związanych z udziałami w agencjach - należącymi obecnie do PSD - jeszcze nie zapadły. Niewykluczone, że ponownie trafią one do agencji i spółdzielni w nich uczestniczących. Władze PSD już zadeklarowały gotowość ich przekazania. Prawo własności znaku „Znajomy Sklep" pozostanie natomiast w PSD.

- Zdecydowaliśmy się na zakup praw do własności logo „Znajomy Sklep" ze względu na bezpieczeństwo naszych partnerów. Spółdzielnie posiadające placówki pod tym szyldem, jak również sam KZRSS, nie wyraziły zainteresowania jego nabyciem od syndyka. Istniało zatem zagrożenie, że znak trafi do inwestora spoza branży, co byłoby niekorzystne dla spółdzielców. Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji ani działań dotyczących znaku „Znajomy SKlep", nad strategią wykorzystania marki w przyszłości będziemy pracować wspólnie ze spółdzielniami - mówi Małgorzata Więch, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju PSD.

Partnerski Serwis Detaliczny S.A. to spółka Grupy Dystrybucyjnej Tradis powołana do pracy na rzecz Spółdzielni Społem. Działa w aspekcie handlowym, operacyjnym i marketingowym. W imieniu uczestniczących w projekcie spółdzielni PSD zawiera umowy z dostawcami i producentami.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum