Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pszczyna walczy z nielegalnym handlem, wzrośnie opłata targowa

Od stycznia wzrośnie opłata targowa w centrum miasta. Dzięki temu gmina chce ukrócić „dziki handel" na prywatnych terenach, który rozrasta się m.in. na starej targowicy - informuje "Gazeta Pszczyńska".
Reklama
Kiedyś to na obecnym parkingu przy ul. Dworcowej było targowisko. Kilkanaście lat temu powstały jednak Koszary Ułańskie i to tam przeniosły się stragany. 

Targiem zarządza Agencja Promocji i Rozwoju Ziemi Pszczyńskiej, która wspólnie z gminą pozyskała środki i wyremontowała halę główną. Ale handlujący narzekają na brak klientów i na to, że przy parkingu na starej targowicy, na prywatnych terenach znów rozrasta się handel. I przez to w Pszczynie są dwa targi. 

Burmistrz Dariusz Skrobol obiecał, że przygotuje projekt uchwały, który rozwiąże tę kwestię. Radni do pomysłu też się przychylili i przyjęli uchwałę, w której wprowadzili strefy poboru opłaty targowej - podaje "Gazeta Pszczyńska".

Uchwała wprowadzi dwie strefy. Od stycznia handlujący, którzy będą chcieli handlować m.in. na starej targowicy, będą musieli uregulować dzienną stawkę opłaty targowej w wysokości 45 zł (wtorki, piątki, niedziele i święta) lub 35 zł (pozostałe dni) za 1 mb. stoiska. Podczas gdy m.in. na targowisku opłata wyniesie odpowiednio 4,50 zł i 3,50 zł za 1 m.b.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum