Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Samopomoc Chłopska z nowym systemem rozliczania

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" opracował Wzorcowy Plan Kont Spółdzielni. Rozwiązanie zmniejsza pracochłonność komórki księgowej, a zarazem stwarza możliwość rozliczenia kosztów na różne odmiany działalności gospodarczej prowadzone przez spółdzielnie.
Reklama
Ewidencja i rozliczanie kosztów działalności operacyjnej będzie prowadzona w sposób uproszczony (z wyłącznym zastosowaniem kont zespołu 5), a rachunek zysków i strat sporządzony wyłącznie w wariancie kalkulacyjnym. - Ułatwia to grupowanie kosztów i ich rozliczenie, bo operacje są księgowane bezpośrednio na właściwe stanowisko kosztów, a jeśli zachodzi potrzeba rozliczania kosztów w czasie - na przyszłe okresy sprawozdawcze, to poniesione koszty księguje się bezpośrednio na odpowiednie konto. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że nie zachodzi konieczność sprawdzania prawidłowości rozliczenia kosztów w tzw. kręgu zamkniętym oraz daje możliwość rozliczania kosztów na zapasy produktów gotowych i odrębnie na produkty sprzedane - wyjaśniają przedstawiciele Spółdzielni.

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" jest organizacją samorządową - dobrowolnym zrzeszeniem spółdzielni, której podstawowym celem jest pomoc i ułatwianie spółdzielniom realizacji ich zadań statutowych oraz inspirowanie współdziałania spółdzielni dla ich
rozwoju i integracji. Związek powstał w 1992 r. w drodze suwerennego aktu założycielskiego podpisanego przez 72 przedstawicieli spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Obecnie zrzesza ponad 1200 spółdzielni.
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum