Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sano walczy z oszustami podającymi się za pracowników sieci

Sieć supermarketów Sano ostrzega dostawców przed oszustami podszywającymi się pod pracowników firmy.
Reklama

- Sano sp. z oo ostrzega dostawców i kontrahentów przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli naszej firmy działającymi na terenie Unii Europejskiej. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy realizacji zamówień. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem - czytamy na stronie sieci.

Przypomnijmy, w lipcu 2015 r. pisaliśmy, że ambasada RP w Londynie ostrzega przed grupą oszustów podszywających się pod duże sieci handlowe, jak ASDA, Tesco, Morrison’s, Waitrose, Aldi, Lidl, Sainsbury’s, Iceland czy Marks & Spencer. W lipcu miała miejsce próba wyłudzenia towaru od polskiej firmy przez osobę podszywającą się pod pracownika firmy Iceland.
Często do firmy zgłasza się za pomocą korespondencji e-mailowej lub też, przy okazji np. targów, na których dana firma wystawia swoje produkty, "przedstawiciel" danej sieci handlowej proponując zakup dużych partii danego towaru. Zwykle osoba lub osoby podające się za "handlowców" dużych sieci bardzo dobrze znają przyjęte powszechnie procedury handlowe, co świadczy o znakomitym przygotowaniu oszustów. Dlatego też w każdym przypadku, przed dokonaniem transakcji, szczegółowo należy sprawdzić, za pomocą e-maila czy też telefonicznie w danej sieci handlowej, czy dana osoba jest tam zatrudniona.

Spółka SANO istnieje od 1990 roku. Przedmiotem jej działalności jest sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów, artykułów chemicznych i gospodarstwa domowego. Firma zatrudnia w chwili obecnej około 1003 osób, głównie sprzedawców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum