Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć kawiarni z nowymi umowami franczyzowymi

Sieć kawiarni the White Bear Coffee zamyka pierwsze półrocze 2023 dwoma otwarciami i czterema nowymi umowami franczyzowymi.
Reklama

Od klienta do franczyzobiorcy

– Większość naszych partnerów odwiedzała nas najpierw prywatnie i tak spodobał im się ten koncept, że postanowili otworzyć własne kawiarnie. W tym roku sieć powiększyła się o lokale w Krakowie i Lublinie. Cztery kolejne punkty – w Łodzi, Legnicy Kaliszu i Łomży – są natomiast w fazie przygotowań. Wszystko wskazuje na to, że do końca 2023 na mapie Polski będziemy mieli już 15 Miśków – tłumaczy Marcin Zalewski, współwłaściciel sieci.  

Podstawowym modelem współpracy w ramach the White Bear Coffee jest kawiarnia obsługująca zamówienia na miejscu, na wynos i w dostawie. W jej menu znajdziemy kawy klasyczne, w tym kawę przelewową z segmentu specialty, kawy mleczne, herbaty oraz lemoniady. Ofertę uzupełniają kanapki, desery i lody marki własnej, a wkrótce także świeżo wyciskane soki.  

Oferta dostosowana do rynku

Franczyzobiorcy, którzy prowadzą już swój lokal, mogą rozszerzyć działalność o wynosowy punkt, okno oraz mobilną rikszę. Daje to możliwość zwiększania zysków przez cały rok lub tylko sezonowo, w okresie letnim, gdy rośnie zapotrzebowanie na lody i obsługę imprez okolicznościowych. 

– Nasza franczyza wyróżnia się elastycznością. W miejscowościach turystycznych kładzie się większy nacisk na zimne desery, a w Krakowie w karcie oprócz standardowych propozycji znajdziemy także ofertę śniadaniową. Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy, ponieważ wiemy, że franczyzobiorcy najlepiej orientują się w potrzebach lokalnego rynku i będą w stanie zagospodarować różne nisze – mówi Łukasz Kaliciński, współwłaściciel franczyzy.

Co wiemy o The White Bear Coffee

The White Bear Coffee powstało w 2019 r. w Białymstoku. Obecnie franczyza liczy 11 kawiarni w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie czy Suwałkach. Właściciele sieci prowadzą także palarnię kawy i sklep stacjonarny i sklep internetowy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum