Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklep winiarski najlepiej otworzyć późną jesienią

Krakowski sklep Joanny Klamki, franczyzobiorcy konceptu dobrewina.pl, zaczął przynosić korzyści po pół roku funkcjonowania. - Wystartowaliśmy w najlepszym możliwym momencie, bowiem listopad i grudzień co roku stanowią najlepsze miesiące - mówi właścicielka portalowi franczyzawposlce.pl.
Reklama

 - W ubiegłym roku zauważyliśmy jedank kryzys przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dawniej mieliśmy dużo zamówień od firm, które przygotowywały dla swoich partnerów, kontrahentów, menadżerów prezenty w postaci butelki dobrego wina. W ubiegłym roku większość firm zdecydowała się zrezygnować z tego wydatku. Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, nie było większych wahnięć - mówi Joanna Klamka.

Zapytana o profil klienta, odpowida, że są to osoby w wieku od 30 do 50 lat, najczęściej mieszkańcy okolicznych osiedli. - Wielu z nich regularnie pija wina, jest to ostatnio modne. Często klienci proszą o poradę, ważne jest wtedy, by trafić w ich gust, by odpowiednio dobrać wino, jest wtedy duża szansa, że do nas wrócą. Bardzo dobrze się sprzedają w ostatnim czasie wina z Nowego Świata, czyli z Argentyny, Chile, ale także z Australii. Jesli chodzi o Europę, to najpopularniejsze są wina włoskie ze względu na to, że są dość łagodne. Butelka wina kosztuje u nas od 13,5 do 269 zł, najpopularniejsze są te ze średniej półki cenowej, po 30-45 zł - dodaje franczyzobiorca sieci dobrewina.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum