Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy osiedlowe mają szansę przetrwać ekspansję zagranicznych sieci

- Dotychczas bezpośrednią konkurencją były dla naszych sklepów markety sieci lokalnych i, pośrednio, dyskonty Lidl i Biedronka. Mniejsze formaty Carrefour czy Tesco, które podobno mają pojawić się już w miejscowościach liczących 3-4 tys. Mieszkańców w początkowym okresie niewątpliwie spowodują znaczny spadek obrotów w części naszych sklepów - mówi w rozmowie z portalem dla handlu.pl Dariusz Serwoński, koordynator sieci handlowej Sezamek
Reklama

- Nie jestem teraz w stanie przewidzieć długofalowych skutków ekspansji sieci międzynarodowych, ale uważam że sklepy typu osiedlowego, a do takich zaliczają się nasze, mają szansę przetrwać. Pokazuje to przykład sklepów usytuowanych w bezpośredniej bliskości lub nawet tuż przy hipermarketach.  Z naszej strony sklepy otrzymują wsparcie w postaci akcji promocyjnych dla konsumentów (gazetki, plakaty, degustacje), obsługi profesjonalnych doradców- konsultantów sieci, którzy w trakcie wizyt szkolą obsługę sklepów, służą pomocą w nawiązywaniu kontaktów z dostawcami. Słowem podejmują wszelkie działania mogące mieć wpływ na wzmocnienie pozycji rynkowej obsługiwanych sklepów - dodaje Dariusz Serwoński.

Przypomnijmy, w maju sieć Carrefour ogłosiła, że w ramach nowej strategii zamierza rozwijać koncept sklepów osiedlowych do 400 mkw. wraz z partnerami franczyzowymi. Firma zamierza otwierać sklepy Carrefour Express w małych miejscowościach, a nawet na wsiach, w lokalizacjach, gdzie mieszka 1000-2000 osób.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum