Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spar zadowolony z wyników testu formatu convenience. Otwiera nowy sklep

Po pozytywnie ocenionym pierwszym etapie testu konceptu w krakowskim sklepie przy ul. Stradomskiej, 18 stycznia br. Spar Polska uruchomił w Krakowie przy ul. Bagrowej sklep w formacie Spar Express, działający również w nowym koncepcie convenience.To już 21 placówka Spar w stolicy Małopolski.
Reklama

Sklep o powierzchni 106 mkw.  działa w formacie Spar Express i położony jest na nowoczesnym osiedlu, na którym nie funkcjonuje na razie żadna konkurencyjna placówka. 

- Nastawiamy się przede wszystkim na sprzedaż produktów świeżych i tzw. food to go dla zapracowanych klientów: gotowych kanapek, wrapów, sałatek, świeżych soków czy pysznej kawy. Mamy też w ofercie tak popularne ostatnio produkty BIO, świeże mięsa i wędliny, będziemy też codziennie oferować naszym klientom świeże pieczywo z niemrożonego ciasta. Sklep położony jest praktycznie przy samym jeziorze, dlatego liczymy na to, że w sezonie letnim odwiedzać nas będzie dodatkowo również duża grupa turystów przyjeżdżających nad jezioro, robiąc błyskawiczne szybkie zakupy śniadaniowo-obiadowe i wpadając na aromatyczną kawę Costa w towarzystwie słodkich przekąsek – mówi Patryk Ciepielowski, właściciel sklepu.

Spar rozwija segment convenience pod kątem zabieganych klientów, dokonujących zakupów w małych sklepach zlokalizowanych w najbliższej okolicy i centrach miast, często kupujących w ruchu. Sklepy te mają zagwarantować szybkość obsługi oraz wygodę zakupów.

Wygoda zakupów, stosunek jakości do ceny, dostępność produktów prozdrowotnych czy produktów gotowych do spożycia to jedne z najistotniejszych trendów wpływających na wybory dzisiejszych konsumentów, będące jednocześnie niezaprzeczalnymi atutami sklepów convenience. Spar testując koncept w kolejnym sklepie pokazuje, iż będąc siecią multiformatową chce jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby dzisiejszych konsumentów, ich stylu życia i potrzeb z tym związanych.

Przeczytaj także:

SPAR testuje nowy model sklepu convenience (galeria i video)

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum