Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Społem Leszno: Do lat 90-tych zatrudnialiśmy 1500 pracowników, teraz - 90

Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lesznie świętowała jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Pracownicy Społem przez lata stanowili filar leszczyńskiego handlu i produkcji. Załoga liczyła 1.500 osób i do lat 90. była to druga po „Metalplaście" firma w Lesznie pod względem liczby zatrudnionych. Obecnie Społem PSS liczy 150 członków i 90 pracowników.
Reklama

W czasach świetności spółdzielnia prowadziła przeszło 100 sklepów spożywczych i garmażeryjnych, ponad 30 barów, restauracji, kawiarni, liczne piekarnie, ciastkarnie, masarnie, sklepy odzieżowe i z artykułami gospodarstwa domowego. Do dziś przetrwały dwie piekarnie i dziewięć sklepów ogólnospożywczych, m.in. na rynku, przy ul. Jagiellońskiej, 17 Stycznia, Opalińskich i Lubuskiej. Punkt przy Jagiellońskiej wiosną przeszedł gruntowną modernizację. Społem przeznaczyło na tę inwestycję przeszło 300 tys. zł.

W miarę możliwości finansowych sklepy społemowskie mają zostać ujednolicone i stworzyć rozpoznawalną sieć. To jednak inwestycje na kolejne lata.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum