Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Społem Olsztyn: lepszy wynik dzięki reorganizacji sieci

Dla prezesa zarządu PSS Społem Olsztyn pierwsze półrocze br. jest dość zaskakujące. - Do maja przychody są niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Co ciekawe, w tym roku nie przybyło nam nowej konkurencji (w 2009 w Olsztynie powstało aż 14 nowych marketów), nastąpił też spadek bezrobocia, ale nie przekłada się to na obroty sklepów. Możemy się za to poszczycić lepszym wynikiem finansowym - powiedział w rozmowie z portalem dla handlu.pl Stanisław Tunkiewicz.
Reklama

Czemu olsztyńska sieć zawdzięcza zysk, mimo niższych przychodów? - Przeprowadzonym działaniom restrukturyzacyjnym - odpowiada prezes
Tunkiewicz. Społem zainwestowało w ubiegłym roku w zintegrowany system informatyczny, co umożliwiło oszczędności. - Ponosimy znacznie mniejsze koszty osobowe, ponieważ dział administracji od momentu wdrożenia systemu jest mniejszy o 17 osób. Zyskaliśmy również dzięki renegocjacjom umów z dostawcami - kupujemy teraz taniej i mamy wyższe marże o 1,5 do 2 proc.  sumie do maja br. zysk wzrósł o 0,5 mln zł w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jest szansa na lepszy wynik także w skali całego roku, jeżeli sprawdzą się prognozy analityków i od września sprzedaż detaliczna wzrośnie - podsumowuje Stanisław Tunkiewicz.

PSS Społem Olsztyn prowadzi aktualnie 47 sklepów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum