Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Społem Pabianice odpiera zarzuty stawiane na forum

PSS Społem w Pabianicach broni się przez zarzutami stawianymi firmie na nowo powstałym forum internetowym o upadku spółdzielni. - Nazwa forum internetowego " Upadek Społem w Pabianicach " nie znajduje żadnego uzasadnienia w rzeczywistości, gdyż spółdzielnia wypracowuje zyski, posiada przewidziane prawem rezerwy finansowe oraz duży, niczym nie obciążony majątek trwały, o wartości około 100 mln zł - czytamy w oświadczeniu firmy.
Reklama

Ponadto spółdzielnia informuje, że osiąga bardzo dobre wyniki w sferze usług oraz produkcji piekarniczej, jedynie handel obecnie nie przynosi zysku, ale prowadzone są działania naprawcze.

Spółka broni się również przez zarzutami związnymi ze zwolnieniami pracowników. - W okresie ostatnich kilu lat nie było w spółdzielni żadnych zwolnień pracowników. Odejścia związane były jedynie np. z wypowiedzeniami przez pracowników, przejściem na emeryturę lub rentę, wyjątki stanowiły tzw. zwolnienia "dyscyplinarne". Obecnie "zwolnienia w handlu" nie są faktycznymi zwolnieniami lecz efektem decyzji niektórych pracowników handlu, którzy mimo dokładnej wiedzy w sprawie, nie przyjęli nowych warunków wynagrodzenia, czym sami świadomie spowodowali rozwiązanie swych umów o pracę, zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy - piszą przedstawiciele Społem.

Spółdzielnia informuje również, że od 1 marca 2011 r., każdy sklep pracuje tylko na siebie, a w SDH Trzy Korony każde wydzielone stoisko pracuje na siebie i tylko za swój towar odpowiada. Ponadto nie było i nie ma żadnej wyprzedaży majątku spółdzielni (Domino od lat jest w dzierżawie). Zarząd nie może podejmować decyzji o sprzedaży majątku trwałego spółdzielni, gdyż jest to uprawnienie wyłącznie Zebrania Przedstawicieli.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum