Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sprzedaż "białych" kajzerek w szkolnych sklepikach zabroniona. Kara do 5 tys. zł

Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące stosowania nowych przepisów ws. zdrowego żywienia w szkołach i przedszkolach. Instytucja podała, że osoby nie stosujące się do rozporządzenia podlegają karze pieniężnej w wysokości do 5 000zł, nie mniej niż 1 000zł.
Reklama

Wśród odpowiedzi czytamy min., że płyny dopuszczone do sprzedaży to: soki owocowe, warzywne, owocowo-warzywne, woda mineralna nisko i średniozmineralizowana, woda źródlana, woda stołowa, a także herbata, napary owocowe oraz kawa zbożowa.

Ponadto, w sklepikach nie mogą być sprzedawane kanapki z „białych" kajzerek. W myśl rozporządzenia kanapki mogą być przygotowywane z pieczywa razowego lub pełnoziarnistego: żytniego, pszennego, mieszanego lub pieczywa bezglutenowego.

Kanapki i tosty mogą być podawane na ciepło, jeżeli produkty wykorzystane do ich przygotowania spełniają wymogi rozporządzenia.

W automatach może być sprzedawana: herbata, w tym z: owocami, mlekiem lub napojami zastępującymi mleko, czyli napojem: sojowym, ryżowym, owsianym, kukurydzianym, gryczanym, orzechowym lub migdałowym; napary owocowe z naturalnym aromatem, w tym z owocami;
kawa zbożowa, w tym z: mlekiem lub napojami zastępującymi mleko, czyli napojem: sojowym, ryżowym, owsianym, kukurydzianym, gryczanym, orzechowym lub migdałowym.
Należy pamiętać, że ww. napoje można dosłodzić wyłącznie naturalnym miodem pszczelim.

Zainteresowani mogą przeczytać całe rozporządzenie tutaj.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum