Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sprzedaż napojów alkoholowych wzrosła w Kolporterze aż o 70 proc.

Alkohol w handlu artykułami spożywczymi to jeden z wiodących produktów, na którym można najwięcej zarobić. Od dwóch i pół roku jest również w ofercie Departamentu Dystrybucji FMCG Kolportera, który dostarcza go do sklepów i sieci handlowych w całej Polsce. – Ubiegły rok był dla nas bardzo dobry, sprzedaż napojów alkoholowych wzrosła aż o 70 proc. w porównaniu z rokiem 2012 – ocenia na łamach "Naszego Kolportera" Piotr Kucman, doradca ds. produktu w Kolporterze.
Reklama

- Oczywiście, wpływ na to miała nowa stawka akcyzy, ale nie tylko. W 2013 roku znacząco powiększyliśmy asortymentowo naszą ofertę, pozyskaliśmy też nowych odbiorców i dostawców. Na wzrost sprzedaży wpłynęły także czynniki zewnętrzne, np. konsolidacja firm handlowych na rynku - dodaje.
Wśród alkoholi z oferty Kolportera w minionym roku największa wartościowo była sprzedaż wódek czystych, potem wódek smakowych oraz whisky.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG  w naszym kraju. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Spółka zbudowała największą w Polsce, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Kolporter jest właścicielem ponad 950 saloników prasowych, w tym ponad 140 salonów Top-Press.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum