Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sukces poznańskich kupców - targowisko ruszyło po modernizacji

Targowisko na Świcie zmieniło się nie do poznania - postawiono nowe kioski i stragany dla kupców, pojawiły się też ławki dla klientów. Wszystkie stanowiska handlowe zostały już zarezerwowane. Pierwszym dniem handlowym była sobota, 14 lipca. Przebudowa targowiska kosztowała około 4 mln zł.
Reklama

Po remoncie powstały nowe pawilony handlowe: dziewięć o powierzchni 15 mkw. i siedem dwa razy większych. Część z nich stoi od strony ul. Bukowskiej, pozostałe - bliżej ulicy Świt. Powstały też 94 nowe stragany z odpowiednim zadaszeniem - na tyle szerokim, by zabezpieczało przed deszczem nie tylko stoisko i kupców, ale także klientów. Większość straganów przeznaczona jest dla kupców, którzy będą handlować owocami i warzywami. Wydzielono jednak kilka stanowisk po obu stronach targowiska, na których będzie można kupić artykuły przemysłowe.

Na targowisku wymieniono posadzkę i zamontowano nowe oświetlenie. Zadbano też o ład: na rynku stanęły zabudowane śmietniki, a pod koniec lipca pojawi się też toaleta publiczna. W pobliżu jest też miejsce na dostawy i rozładunek towarów. Bezpieczeństwem kupców i klientów zapewni monitoring.

Targowisko ma być miejscem służącym nie tylko zakupom, ale i integracji mieszkańców - na jego terenie stanęły 22 ławki, na których będzie można usiąść i odpocząć. 

Poznańscy kupcy walczyli o modernizację targowiska "Świt" od lat. Jednak dopiero podczas obecnej kadencji ich głos został wysłuchany. Dlatego przekazali prezydentowi miasta symbol swojej długiej walki: listę podpisów.

- Wiele razy siadaliśmy razem przy planach i mapach, kreśląc rozwiązania i szukając kompromisów - mówił zastępca prezydenta miasta, Maciej Wudarski . - Udało się doprowadzić do tego, że kupcy opuścili targowisko tylko na 2,5 miesiąca, co jest dużym sukcesem. 

Już teraz zainteresowanie nowym targowiskiem jest bardzo duże. Wszystkie 110 miejsc handlowych jest już zajętych. Dla porównania - przed remontem obłożenie targowiska wynosiło około 60 procent.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum