Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Targowisko miejskie wraca do centrum Kartuz

W minionym tygodniu Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w kwocie 368 tys. zł na budowę dwóch wiat handlowych przy ulicy Szkolnej w Kartuzach. Kartuskie Targowisko Miejskie wraca więc na swoje historyczne miejsce. To dobra wiadomość nie tylko dla handlujących, lecz i mieszkańców gminy.
Reklama

Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie na projekt pn. Przebudowa targowiska przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów przy ul. Szkolnej w Kartuzach. Zadanie będzie współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawa konkurencyjności producentów płodów rolnych poprzez budowę w Kartuzach przy ul. Szkolnej dwóch identycznych wiat handlowych konstrukcji stalowo-drewnianej przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów. Inwestycja będzie stanowiła uzupełnienie już istniejącej bazy handlowej przy ul. Dworcowej, przyczyni się też do wzrostu sprzedaży produktów rolno-spożywczych z gospodarstw ekologicznych.

Na nowo powstałym targowisku zostanie wydzielona strefa sprzedaży produktów rolno-spożywczych, w tym miejsca do sprzedaży certyfikowanych produktów ekologicznych wraz z oznakowaniem „Mój Rynek”. Po rozbudowie targowisko będzie stanowiło jednolity kompleks handlowo-targowy z różnorodnymi miejscami do handlowania.

– Mieszkańcy gminy Kartuzy w minionych latach wiele razy zwracali uwagę, że kartuskie targowisko powinno wrócić na swoje miejsce, do centrum miasta, i że nietrafioną decyzją było przeniesienie go na obrzeża Stolicy Kaszub, dokładniej zaś na ulicę Sędzickiego – powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz. – Trudno było się z tym nie zgodzić. Dlatego też targowisko wróci tam, gdzie było dawniej. Nie będzie już jednak skupiskiem blaszanych, często nieestetycznych budek – dodał.

Bliskość Kartuskiego Targowiska Miejskiego i centrum miasta, także dworca kolejowego, jest niezbędna, aby handlujący byli zadowoleni ze swoich utargów, natomiast mieszkańcy gminy Kartuzy i turyści ze zrobionych w stolicy Kaszub zakupów. 

Targowisko powinno zostać uruchomione najpóźniej w listopadzie 2018 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum