Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Targowisko w Białymstoku będzie rozbudowane

Miejskie targowisko w Białymstoku będzie rozbudowane o dwie nowoczesne hale, w których będzie ok. 160 miejsc dla chętnych do handlu - poinformowała we wtorek zarządzająca targowiskiem miejska spółka Lech. To odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego biznesu.
Reklama

Miejskie Targowisko przy ul. Kawaleryjskiej jest największym tego typu obszarem handlowym w Białymstoku; zarządza nim miejska spółka "PUHP Lech". Targowisko zajmuje obszar ok. 9 ha, swoją działalność prowadzi tu ponad 1 tys. przedsiębiorców.

Ze względu na zgłoszenia kupców i zapytania o nowe miejsca handlowe lokalnych przedsiębiorców, zdecydowano o rozbudowie targowiska - powiedział we wtorek na konferencji prasowej prezes spółki Lech Michał Stefanowicz.

We wtorek został ogłoszony konkurs architektoniczny na koncepcję dwóch nowych hal o powierzchni do 2 tys. m kw. każda, w których ma powstać w sumie ok. 160 wydzielonych boksów - poinformował Stefanowicz. Inwestycja ma kosztować ok. 12 mln zł.

Hale mają powstać w nieużytkowanej dziś części targowiska. W ramach koncepcji architektonicznej ma się znaleźć także miejsce rekreacyjne oraz parkingi. Konkurs ma być rozstrzygnięty w kwietniu. Spółka Lech liczy, że budowa rozpocznie się na początku 2019 roku, a otwarcie nowych obiektów nastąpi w 2020 roku.

W halach będzie mógł się odbywać handel m.in. odzieżą czy artykułami gospodarczymi. Prezes spółki Lech liczy, że uda się też przyciągnąć wytwórców regionalnych produktów spożywczych czy małej gastronomii.

Stefanowicz wyraził nadzieję, że nowoczesne warunki przyciągną nowych przedsiębiorców. Mówił, że z ankiet, przeprowadzonych wśród przedsiębiorców już działających na targowisku, wynika, iż także oni byliby zainteresowani przeniesieniem swoich biznesów do hali. Prezes dodał też, że jeśli nowe miejsca się przyjmą, to w przyszłości możliwa jest dalsza rozbudowa targowiska.

Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność na targowisku, dzierżawią teren od spółki, to od nich zależy zagospodarowanie tego terenu. Stefanowicz poinformował, że na terenie targowiska jest ok 2,5 tys. miejsc, obecnie podpisanych umów jest ponad 1,8 tys. Dodał, że niektórzy kupcy mają kilka stoisk.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum