Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

To już przesądzone. Polomarket wychodzi z GH PL Plus

Polomarket ostatecznie zdecydował o wyjściu z Grupy Handlowej PL Plus – poinformowało portal dlahandlu.pl biuro prasowe spółki.
Reklama

- Polomarket zdecydował o podtrzymaniu złożonego rok temu wypowiedzenia umowy uczestnictwa w GH PL Plus, oceniając, że powody, dla których zostało ono złożone, nie uległy znaczącej zmianie – poinformowało nas biuro prasowe spółki.

Przypomnijmy, że 25 listopada 2016 r. sieć Polomarket złożyła wypowiedzenie dotyczące jej funkcjonowania w GH PL Plus. Zgodnie z umową, wypowiedzenie miało obowiązywać przez rok. Jak informowała wówczas spółka, przez ten czas firma chciała przemyśleć swoje funkcjonowanie i korzyści płynące z udziału w GH PL Plus oraz podjąć ostateczną decyzję.

Polomarket oceniał, że posiada odmienną od reszty udziałowców GH PL Plus wizję tej organizacji. 

Waldemar Mirocha, prezes GH PL Plus tłumaczył wówczas, że Polomarket pozostaje wciąż pełnoprawnym udziałowcem, a umowa obowiązuje do 31 grudnia 2017 roku. - Polomarket nie do końca widzi takie pola synergii, jakie my widzimy. Różnimy się np. podejściem do marki własnej i szerokości asortymentu. Nie oznacza to natomiast, iż nie mamy wielu wspólnych obszarów do wykorzystania – mówił Waldemar Mirocha. 

Spółka GH PL Plus to wspólne przedsięwzięcie Bać Pol, Piotr i Paweł oraz Topaz. Polomarket przyłączył się do Grupy Handlowej PL Plus w październiku 2014 roku. Dzięki temu aliansowi siła zakupowa Grupy osiągnęła poziom ok. 7 mld zł. Cel długoterminowy Grupy to zintegrowanie wokół projektu polskich podmiotów tak aby łączny potencjał zakupowy zwiększyć do kwoty przekraczającej 10 mld. zł, co stworzy alternatywę wobec obecnych liderów rynku. GH PL Plus rozwija również portfolio artykułów marki własnej „Lubię”.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum