Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Topaz: W 2017 roku odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost obrotów

– Przez ostatnie 12 miesięcy nasze sklepy zrealizowały założone przez nas cele, notując przy tym dwucyfrowy procent wzrostu obrotów rok do roku. W 2017 r. otworzyliśmy 4 nowe placówki handlowe TOPAZ. W Sokołowie Podlaskim powstał kompleks handlowy pod nazwą „Park Handlowy TOPAZ”. Kolejne sklepy uruchomione zostały też w Siedlcach i w Warszawie (CH Ferio Wawer, HopStop Rembertów). W ramach sieci franchisingowej TOPAZ EXPRESS otworzyliśmy 7 nowych punktów handlowych – 2 w Wyszkowie oraz po jednym w Jasienicy, Garwolinie, Lesznie, Pniewie i Staninie – mówi Mateusz Orzełowski, kierownik marketing sieci Topaz.
Reklama

Jak tłumaczy nasz rozmówca, rok 2018 będzie rokiem szczególnym dla sieci sklepów TOPAZ, która obchodzić będzie 25-lecie istnienia. – Chcemy, aby nadchodzące miesiące obfitowały w mnogość akcji skierowanych do naszych klientów. Z pewnością więc w naszej codziennej ofercie nie zabraknie szeregu atrakcyjnych i nowych promocji, katalogów tematycznych z produktami sezonowymi, loterii i konkursów z nagrodami z sumą wartości nagród przekraczającą milion złotych. Działania jubileuszowe rozpoczynamy już niebawem. Z początkiem lutego bieżącego roku zaprezentujemy pierwszą w historii sieci książkę kulinarną z 80 niezwykłymi przepisami z różnych regionów Polski. W tym roku rozpoczną się także prace związane z budową nowoczesnego centrum logistycznego sieci w Kowiesach (województwo mazowieckie) o powierzchni magazynowej przekraczającej 40 000 mkw. Pozwoli nam ono na kompleksową obsługę wszystkich kategorii produktowych do wszystkich PSD (na tę chwilę produkty suche dystrybuowane są z Magazynu Centralnego w Wężach k./Sokołowa Podlaskiego, a produkty świeże z Centrum Logistycznego Produktów Świeżych TOPAZ w Opolu Starym k./Siedlec). Nowo powstający obiekt, w swoich założeniach posiadać będzie również część usługową, biurową i produkcyjną. Na terenie inwestycji powstanie także budynek mieszkalny wielorodzinny do zamieszkania zbiorowego dla pracowników, budynek stacji paliw oraz budynek hotelowo-gastronomiczny z kompleksem konferencyjnym.
W 2018 roku zamierzamy utrzymać tempo wzrostu nowych placówek handlowych TOPAZ i TOPAZ EXPRESS. Kolejne inwestycje deweloperskie zrealizuje także TOPAZ Inwest (budownictwo mieszkaniowe i wielorodzinne) – wyjaśnia Mateusz Orzełowski.

I dodaje: –  Wśród nowości, których uruchomienie planujemy w nadchodzących miesiącach jest również cały czas testowany przez nas system zakupów „Click&Collect” oraz aplikacja mobilna z aktualnościami i dedykowanymi promocjami dla klientów. Na nadchodzące miesiące patrzymy z umiarkowanym optymizmem, ale dokładnie też przyglądamy się wszystkim zmianom, które tę stabilność rynku mogą w jakikolwiek sposób zachwiać.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum