Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Toruń zwiększy liczbę koncesji na sprzedaż alkoholu?

W Toruniu jest tylko 125 koncesji na sprzedaż alkoholu w sklepach. Mało w porównaniu z innymi miastami. Bój konkurentów jest zaciekły, a decyzje urzędników są kwestionowane - podają nowsci.com.pl.
Reklama

Cofnąć sklepowi zezwolenie na sprzedaż alkoholu teoretycznie nie jest trudno. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi, że powodem do tego jest na przykład dwukrotne zakłócenie porządku publicznego w sklepie lub najbliższej okolicy w okresie 6 miesięcy.

W ciągu ostatnich 4 lat cofnięto w Toruniu 14 zezwoleń na sprzedaż alkoholu. W 2012 roku cofnięto 4 zezwolenia: 2 w sklepach (za picie alkoholu wewnątrz) i 2 w gastronomii (zakłócanie spokoju mieszkańcom).
W 2013 roku cofnięto kolejne 4 pozwolenia. Wszystkie w gastronomii za zakłócanie spokoju sąsiadom.
W 2014 roku natomiast cofnięć było aż 6. Dwa dotyczyły sklepu (odkryto alkohol zakupiony od hurtownika nieposiadającego zezwolenia), a 4 gastronomii - tu znów chodziło o zakłócanie spokoju oraz dodatkowo o prowadzenie sprzedaży przez innego przedsiębiorcę niż uprawniony. W 2015 roku urzędnicy zezwolenia jeszcze nikomu nie cofnęli.

Wiele wskazuje na to, że koncesyjny kaganiec w Toruniu zostanie niebawem poluzowany.

Specjalnie powołany zespół radnych wypracował propozycję: wzrost pozwoleń na sprzedaż alkoholu w sklepach ze 125 do 133, w okresie czterech lat. O tym planie radni debatować mają na najbliższej sesji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum