Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

VIII FRSiH: Hurt nie przetrwa bez detalu

- Nie wchodzimy na razie w biznesowe, finansowe połączenia z sieciami detalicznymi, ale współpracujemy z nimi nad rozwojem struktur detalicznych. Najważniejsze są wspólne działania z odbiorcami detalicznymi, które zapewniają nam i im rozwój - mówił Andrzej Ramotowski, prezes Spółdzielni Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego, na sesji "Rynek dystrybucji. Sektor hurtowej sprzedaży żywności w decydującej fazie przebudowy" podczas VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.
Reklama

- Nasza firma to spółdzielnia osób prawnych, właścicielami są spółdzielnie mleczarskie z Podlasia (Mlekpol, Mlekovita, Piątnica), ale forma własności nie ma znaczenia, ważne jest zaangażowanie ludzi w ten projekt. Mamy w swojej ofercie wszystkie produkty mleczarskie dostępne w sklepach. Część z nich jest wytwarzana przez koncerny, część przez lokalne zakłady. Tutaj widzimy pole do działania jako specjalista w danej kategorii, możemy nawiązać współpracę z dużymi hurtownikami - mówił Andrzej Ramotowski.

Panelista zauważył, że wszystkie otwarcia w hurcie po 2005 roku były związane z przejęciami. - Tylko taki model ma rację bytu, jeśli chcemy się rozwijać jako specjalista w danej kategorii - ocenił.

- Planujemy kolejne otwarcia w kraju, będziemy pracować nad dostępnością naszych produktów, oraz szybkością dostaw. Hurt nie przetrwa bez detalu, będziemy tworzyli więzi - podsumował Andrzej Ramotowski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum