Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

VISA i MasterCard - koniec duopolu w Europie?

UnionPay, najbardziej popularna karta płatnicza w Chinach i innych krajach azjatyckich, dziś podbija Europę - pokazuje najnowsza analiza przeprowadzona przez SIX Payment Services.
Reklama
W 11 lat od powstania firmy, UnionPay stał się kolosem w branży przetwarzania płatności. Dziś w obrocie znajduje się ponad 3,5 mld kart UnionPay, vs. 2,5 mld kart VISA i 1,16 mld kart MasterCard . Karty UnionPay są akcepowane w ponad 140 krajach świata. Według Nilson Report światowy udział UnionPay w wartości transakcji kartami kredytowymi i debetowymi wzrósł do 23,8 proc. w pierwszej połowie 2012 roku, co daje UnionPay drugą pozycję za Visa International.

Europa to dla Chińczyków jedno z ulubionych miejsc do zwiedzania i robienia zakupów. Goście z Chin najchętniej płacą za granicą swoją kartą UnionPay. Światowa Organizacja Turystyki (WTO) szacuje, że do 2020 roku liczba turystów z Chin podwoi się, osiągając 100 milionów. Pokazuje to potencjał wzrostu UnionPay.

Wraz ze zwiększeniem liczby turystów z Chin, wzrośnie też liczba nabywanych przez nich towarów i usług w Europie. Biorąc pod uwagę siłę nabywczą turystów z Dalekiego Wschodu, na pewno skorzysta na tym branża artykułów luksusowych. Zarobią także domy towarowe, perfumerie, hotele, restauracje i przewoźnicy. - Międzynarodowi i wymagający klienci zawsze chcą płacić preferowaną przez siebie kartą. Dlatego sprzedawcy powinni szybko reagować na te potrzeby. Takie podejście będzie procentować, bo z perspektywy PKB, Chińczycy stanowią drugą na świecie siłę nabywczą - powiedział Sebastian Ramatowski, SIX Payment Services.

SIX Payment Services jest jednym z założycieli UnionPay International Corporation Limited (UPI), powstałego w ramach China UnionPay (CUP) pod koniec 2012 roku. Celem organizacji jest globalna promocja kart UnionPay. W przedsięwzięciu uczestniczą instytucje finasowe z całego świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum