Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Gdańsku będzie można handlować tylko w wyznaczonych miejscach

Komendant gdańskiej straży miasta chce zaproponować radnym stworzenie mapy miejsc targowych. Handel w innych lokalizacjach byłby zabroniony. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż za 2-3 miesiące. W ten sposób miasto chce walczyć z nielegalnym handlem - czytamy w trójmiejskiej Gazecie Wyborczej.
Reklama
Działania zostały podjęte na skutek nowelizacji kodeksu wykroczeń. W jej efekcie z ustawy zniknął ust. 1 art. 99: "Kto bez zezwolenia zajmuje drogę publiczną lub pas drogowy, urządzenia lub budynek drogowy, na cele niezwiązane z gospodarką i komunikacją drogową (...) podlega karze grzywny albo karze nagany".  Dotąd była to podstawa prawna straż miejskich ścigających m.in. nielegalne reklamy i handlarzy.

Jak podaje Gazeta, zmiany szykuje też komisja "Przyjazne państwo". Do kodeksu wykroczeń miałyby dojść przepisy pozwalające m.in. nałożenie kary grzywny za prowadzenie handlu poza miejscami do tego niewyznaczonymi. Możliwy ma być przepadek mienia. Nie jest znany jednak termin kolejnej nowelizacji kodeksu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum