Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Hygienice szykują się spore zmiany

Na rynek trafiła informacja dotycząca możliwego skupu akcji przez Hygienikę. Chce tego T.C. Capital, firma kontrolowana przez Kamila Kliniewskiego, prezesa Hygieniki. Obecnie ma ponad 15 proc. udziałów w kapitale. Jego zdaniem spółka jest tania i ma przed sobą spory rozwój, więc częściową nadwyżkę kapitału proponuje przeznaczyć na skup - informuje Parkiet.
Reklama
Na wniosek T.C. Capital do porządku obrad najbliższego NWZA zwołanego na 30 lipca dodano projekt uchwały dotyczący skupu do 1 mln akcji po cenie nie niższej niż 1,75 zł i nie wyższej niż 2,53 zł. Hygienika zamierza utworzyć kapitał rezerwowy na nabycie tych akcji w wysokości 2,6 mln zł. Z kolei skup miałby trwać do 30 czerwca 2017 r. Nabyte akcje mogą potem zostać umorzone w drodze obniżenia kapitału zakładowego albo zaoferowane pracownikom lub osobom, które były zatrudnione w spółce lub w firmach z nią powiązanych w celu realizacji programu motywacyjnego.
Jak informuje Parkiet w grupie szykują się spore zmiany. Wspomniane już NWZA będzie też decydować o zmianie nazwy spółki na Kerdos Group. Nową siedzibą giełdowej firmy ma być Warszawa. Akcjonariusze będą też decydować o zbyciu przez Hygienikę na rzecz zależnego Mr. House Europe części produkcyjnej biznesu.
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum