Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W Lućmierzu powstaje park logistyczny Panattoni. DPD najemcą

W Lućmierzu pod Łodzią rozpoczęła się budowa centrum logistycznego Panattoni. Do jednej z hal na terenie obiektu o łącznej powierzchni ponad 32 tys. m kw.w przyszłym roku wprowadzi się firma kurierska DPD.
Reklama

O rozpoczęciu inwestycji na terenie aglomeracji łódzkiej poinformował PAP Commercecon, który jest jej generalnym wykonawcą. Zbuduje on dla firmy Panattoni - dewelopera powierzchni przemysłowych i magazynowych - ponad 32 tys. mkw. nowej przestrzeni magazynowej. Właśnie ruszyły prace wykonawcze hali o powierzchni 6,3 tys. mkw., której najemcą będzie firma kurierska DPD.

Lućmierz to lokalizacja nieprzypadkowa, ponieważ położony jest zaledwie kilka kilometrów od węzła Emilia na autostradzie A2.

"Do pierwszego obiektu, którego budowa właśnie się rozpoczęła, pod koniec I kwartału 2023 r. wprowadzi się firma DPD, wiodący dostawca paczek w Europie. Rozwój e-commerce i rynku przesyłek ekspresowych sprawia, że firmy kurierskie muszą rozwijać swoją infrastrukturę, budując nowe sortownie w atrakcyjnych lokalizacjach" - wyjaśnia w komunikacie Commercecon.

Budynek podzielony zostanie na przestrzeń magazynową, w której mieścić się będzie jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów w kraju, oraz funkcjonalne zaplecze biurowo-socjalne. Jak zapowiedział kierownik budowy Robert Mróz, hala będzie wyposażona w szereg rozwiązań proekologicznych. Zaplanowana jest instalacja fotowoltaiczna na terenie zielonym oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ drag/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum