Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W przyszłym roku modernizacja targowiska w Falenicy

Projekt Warszawskie Centra Lokalne wchodzi w fazę realizacji. W przyszłym roku planowana jest modernizacja targowiska w Falenicy. Wcześniej mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących przemiany tego miejsca.
Reklama

 

- Rekomendacje Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) dotyczące lokalizacji warszawskich centrów lokalnych to początek naszego projektu ożywienia miejsc spędzania wolnego czasu przez społeczności lokalne – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Dla Targowiska w Falenicy wytypowane zostały zmiany polegające m.in. na uporządkowaniu parkowania, poprawie jakości nawierzchni ulic i infrastruktury związanej z ruchem rowerowym, bezpieczeństwa i komfortu pieszych, przyjazne dla pieszych oświetlenie ulic, nadaniu nowej, estetycznej formy targowisku, utworzeniu przyjaznych i ogólnodostępnych miejsc do siedzenia w lokalizacjach odpowiadających zapotrzebowaniu, budowie toalety publicznej oraz modernizacji lub budowie nowej wypożyczalni książek.

Zgodnie z założeniami, Centra lokalne to wielofunkcyjne miejsca i place miejskie, które skupiają i łączą społeczność lokalną, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich oraz tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnie te to sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomia, biura dla start-upów, targi okolicznościowe i wiele więcej.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum