Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Warszawa: Śledztwo ws. sprzedaży trzech lokali użytkowych, dwa z nich to sklepy

Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo ws. sprzedaży w trybie bezprzetargowym trzech lokali użytkowych w centrum Warszawy poniżej ich wartości rynkowej - podała rzeczniczka prokuratury Agnieszka Zabłocka- Konopka.
Reklama

Jak poinformowała PAP, śledztwo prowadzone jest w sprawie "wyrządzenia przez pracowników Urzędu Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy oraz zastępców burmistrza Dzielnicy Śródmieście - zobowiązanych na podstawie pełnomocnictw udzielonych przez prezydenta Warszawy do zajmowania się sprawami majątkowymi dzielnicy, dotyczących zbywania lokali użytkowych - znacznej szkody majątkowej, a także szkody majątkowej w wielkich rozmiarach poprzez niedopełnienie ciążących na nich obowiązków".

Jak podała rzeczniczka, miało to polegać na sprzedaży w trybie bezprzetargowym lokali użytkowych: przy ul. Koszykowej 10 - za kwotę 256 tys. zł, pomimo iż wartość lokalu na wolnym rynku wynosiła 550 tys. zł; przy ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 - za kwotę ponad miliona zł, pomimo iż wartość lokalu na wolnym rynku wynosiła ponad 3 mln zł oraz przy ul. Ordynackiej 11 - za kwotę 569 tys. zł, pomimo iż wartość lokalu na wolnym rynku wynosiła 1,6 mln zł. Jak ustaliła PAP, lokal przy Krakowskim Przedmieściu to popularna restauracja; dwa pozostałe lokale to sklepy.

Zawiadomienie złożyło Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Początkowo, 4 maja, odmówiono wszczęcia śledztwa; 15 lipca Prokuratura Regionalna w Warszawie uwzględniła zażalenie Stowarzyszenia. Uchylono wtedy postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, celem jego kontynuowania w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Połączono też do wspólnego prowadzenia sprawę Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście, dotyczącą sporządzenia operatów szacunkowych przez rzeczoznawców majątkowych z określenia wartości rynkowej nieruchomości tych trzech lokali. "Badane operaty szacunkowe były bowiem podstawą ustalenia ceny sprzedaży ww. nieruchomości lokalowych w trybie bezprzetargowym" - dodała rzeczniczka.

Według niej, postępowanie obejmuje także poświadczenie nieprawdy co do okoliczności mających znaczenie prawne, przez funkcjonariuszy publicznych uprawnionych do wystawienia dokumentu w postaci wykazu lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu, poprzez określenie ceny lokalu przy ul. Ordynackiej 11 w sposób odbiegający od ceny rzeczywiście uzyskanej w wyniku transakcji sprzedaży z marca 2014 r

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum