Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wartość giełdowa akcji Eurocash mocno się skurczyła

Kurs największego hurtownika spożywczego zanurkował po publikacji wyników. W strategii Euorcash kładzie nacisk na umocnienie się w detalu - informuje "Puls Biznesu".
Reklama

Pod koniec 2016 r. pakiet akcji Eurocashu w posiadaniu Luisa Amarala, prezesa i głównego akcjonariusza Eurocashu, był wart 2,25 mld zł. Rok później było to 1,64 mld zł. W środę, tuż po publikacji wyników rocznych Eurocashu, było to1,28 mld zł. W trakcie sesji giełdowej kurs spadał o prawie 10 proc., do najniższego poziomu od 2010 r. Powód? Znacznie niższe od oczekiwań zyski mimo rosnących przychodów.

W 2017 r. sprzedaż Eurocashu sięgnęła niemal 23,2 mld zł i była o prawie 10 proc. wyższa niż rok wcześniej. Wynik EBITDA spadł jednak o 18 proc., do 361 mln zł, a zysk na poziomie netto o 55 proc., do 85 mln zł. To mniej, niż oczekiwali nawet najbardziej pesymistyczni analitycy, ankietowani przez PAP. Przedstawiciele spółki tłumaczą słabszą rentowność kosztami restrukturyzacji sieci cash & carry (zamknięto 10 ze 190 hurtowni), niższymi marżami, a także presją płacową.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Przeczytaj także:

Strategia Eurocash: 900 nowych sklepów, kolejne przejęcia, 1-2 mld zł na inwestycje

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum