Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wniosek Bać-Polu ws. hurtowni Serpol nie obejmuje sklepów Kefirek

18 lutego UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Bać-Pol hurtowni Serpol. Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl do transakcji jeszcze nie doszło - wciąż trwają ostatnie rozmowy. Wniosek złożony do urzędu nie obejmuje również sklepów Kefirek, których założycielem jest krakowska hurtownia Serpol.
Reklama
Firma Serpol powstała w 1991 roku jako niewielka hurtownia nabiałowa w Krakowie. Dzięki sprawnie działającej dystrybucji do małych sklepów i większych marketów, skrupulatnie wzmacniała swoją pozycję na rynku krakowskim. Obecnie firma świadczy również usługi logistyczne. Partnerem hurtowni jest sieć sklepów Kefirek, z którą w 2010 r. przeszkoliła pracowników w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE. Serpol jest również założycielem sieci sklepów Kefirek, która posiada około 100 sklepów.
Grupa Kapitałowa Bać-Pol jest aktualnie jednym z największych dystrybutorów w grupie produktów FMCG w Polsce, posiadającym dominującą pozycję w południowo - wschodniej części kraju oraz znaczącą pozycję w obszarach Polski centralnej i zachodniej. W ubiegłym roku firma przejęła m.in. spółkę Hampol oraz PHU Ango. Prezesem firmy jest Leszek Bać
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum