Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Z rynku może wypaść ok. 25 tys. małych i średnich sklepów

Na rynku handlowym w Polsce jest miejsce dla 50-60 tys. małych i średnich sklepów, dlatego z rynku może wypaść i zostać zamkniętych około 25 tys. sklepów - ocenia Łukasz Chady, kierownik sieci sklepów ABC, największej w Polsce sieci zrzeszającej małe i średnie sklepy spożywcze.
Reklama
- Wyścig na rynku trwa (...) Na koniec 2012 roku na rynku działało ok. 78 tys. małych i średnich sklepów, z czego ok. 30 tys. działało w ramach jakiejś sieci. Prawda jest jednak taka, że chłonność polskiego rynku jest ograniczona i szacujemy, że jest miejsce dla 50-60 tys. sklepów - mówi Chady.

- Dlatego cześć sklepów, czyli jakieś 25 tys. sklepów musi zniknąć. Ale uważamy, że jeśli sklep jest dobrze zarządzany i dobrze prowadzony, to on sobie poradzi na rynku - dodaje.

- Uważamy też, że nasze sklepy ABC są dobrze prowadzone i to one wygrają na rynku - mówi również.

Dodaje, że w 2012 roku do sieci ABC przystąpiło ok. 1.300 sklepów, a odeszło około 560 sklepów. W 2013 roku może być podobnie.

- W ubiegłym roku do sieci ABC przystąpiło ok. 1.300 sklepów, a wyszło ok. 560. W tym roku może też przystąpić łącznie ok. 1200-1300 sklepów, a odejść 500-600 sklepów - mówi Chady.

W piątek, 6 grudnia, do sieci sklepów ABC przystąpiła sześciotysięczna placówka pod szyldem ABC "po sąsiedzku", zlokalizowana przy ul. Dąbrowskiego 71 w Warszawie.

Franczyzodawcą sieci ABC jest Grupa Eurocash, która od ponad 10 lat inwestuje i wspiera rozwój polskiego handlu tradycyjnego.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum