Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Żabka największym franczyzodawcą w Polsce. Dzieli się wiedzą

- Jesteśmy największym franczyzodawcą w Polsce – w 2022 r. otworzyliśmy nasz 9 001. sklep. W naszej sieci jest już 8000 franczyzobiorców, którym przekazujemy niezbędną wiedzę i kompleksowe wsparcie w prowadzeniu działalności biznesowej - pisze Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka w raporcie ESG.
Reklama

Jakich narzędzi technologicznych  używają franczyzobiorcy sieci Żabka?

Istotnym elementem wsparcia dla franczyzobiorców Żabki jest systematycznie rozbudowywany zestaw narzędzi cyfrowych, w tym platforma Cyberstore, która pokazuje franczyzobiorcy pełen obraz sytuacji w sklepie oraz OPTIPLAN, ułatwiający organizację i optymalizację pracy w Żabce.

- W ramach tej inicjatywy uruchomiliśmy również aplikację „Asystent Żabki” – nowoczesne rozwiązanie technologiczne wspierające dziesiątki tysięcy
kasjerów pracujących na co dzień w naszych sklepach. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wprowadziliśmy ponad 30 dużych inicjatyw ułatwiających prowadzenie biznesu franczyzobiorcom. Kładziemy duży nacisk na budowanie długotrwałych relacji opartych na współpracy i zaufaniu – 65% naszych franczyzobiorców jest z nami dłużej niż trzy lata, a nasz wskaźnik NPS wzrósł o 13 punktów w ciągu 2022 roku - podkreśla Adam Manikowski.

Struktura organizacyjna Żabki. Kto za co odpowiada?

Największą jednostką biznesową Grupy  jest Żabka Polska. Pod kierownictwem Adama Manikowskiego zarządza ona sklepami stacjonarnymi oraz zespołami związanymi z działaniem sieci: od ekspansji, przez adaptację, łańcuch dostaw, aż po asortyment i komunikację marketingową. Kolejną ważną jednostką wchodzącą w skład Grupy jest Żabka Future. Odpowiada ona za identyfikację i rozwój nowych obszarów biznesowych oraz tworzenie opartych na nowych technologiach narzędzi, które wspierają naszą działalność. Nadzoruje ona również nowe podmioty z Grupy, tj. Maczfit, Dietly, Lite i Cool-Logistics, a na jej czele stoi Tomasz Blicharski.

Za obszar Strategii Konsumenckich odpowiada Anna Grabowska (Dyrektorka), za Strategię Finansową - Marta Wrochna-Łastowska, a za Strategię Personalną - Jolanta Bańczerowska. Anna Grabowska nadzoruje również realizację przyjętej Strategii Odpowiedzialności (ESG).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum