Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zupki chińskie najpopularniejsze w kategorii zup instant

W liczbie wariantów dostępnych na sklep dla całych kategorii zup instant, najlepiej wypadają zupki chińskie (noodle), które możemy znaleźć w sklepach w ilości 8-9 opcji. Liczba ta wykazuje się tendencją spadkową, bo wiem jeszcze rok temu było to raczej 9-10 rodzajów. Najpopularniejsze w tym segmencie produkty wykazują się obecnością na półkach ok. 70 proc. sklepów oferujących w sprzedaży daną kategorię. Średnia cena za produkt dla zupek chińskich to ok. 1,6 zł - pisze Karol Wojsz z Centrum Monitorowania Rynku Sp. z o.o. w Biuletynie PIH.
Reklama


Zupy w proszku do gotowania i instant wieloporcjowe oscylują na poziomie 7-8 wariantów na sklep i tu należy podkreślić, że w tych pierwszych konsumenci mają większy wybór, bowiem reprezentowane są one średnio przez ponad 6 opcji smakowych, podczas gdy zupy instant obecne są w 1-2 wersjach i, co wynika ze wskazań dystrybucyjnych, jest to z reguły barszcz czerwony (Winiary).

Średnia cena dla zup w proszku, niezależnie od tego czy są to zupy do gotowania czy tylko do zalania wrzątkiem, to poziom ok. 2 zł. Gorące kubki to ok. 6 rodzajów na sklep, a najpopularniejszy jest znowu barszcz czerwony – tu w wersji Knorra, który średnio kosztuje nie więcej niż 1,4 zł. Podobną ilość wariantów na sklepowych półkach posiada kategoria fixów (6-7), a najlepiej rozdystrybuowane SKU to te, które już wcześniej wymieniłem jako najpopularniejsze, czyli Fixy do spaghetti Knorra. Dla tej kategorii średnie ceny nieznacznie przekraczają 3 zł za opakowanie.

Sosy w proszku to nieco ponad 5 wersji na sklep –przy średniej cenie nieprzekraczającej 2 zł, a sosy gotowe w słoiku – 4 opcje za 4,5 - 5 zł za opakowanie. W kategorii tych ostatnich obecnością w
sklepach generujących ponad 50% wartości sprzedaży w sklepach małoformatowych mogą pochwalić się jedynie produkty Agros Novy oznaczone marką Łowicz – chodzi o sos słodko-kwaśny, spaghetti i  boloński w słoikach 520 g, plus sos spaghetti w wersji 350 g.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum