Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ARiMR: wnioski o pomoc dla producentów świń - tylko do 15 września

Tylko do 15 września producenci trzody chlewnej mogą się ubiegać o pomoc finansową do urodzonych w gospodarstwie prosiąt. Dotychczas zarejestrowano blisko 25 tys. wniosków – najwięcej w województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim - poinformowała w czwartek ARiMR.
Reklama

Jak zaznaczono w komunikacie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dokumenty od zainteresowanych tym wsparciem rolników muszą trafić do biur powiatowych ARiMR najpóźniej 15 września. Niezależnie od tego czy dokumenty będą składane bezpośrednio w placówce, czy wysyłane drogą pocztową, znaczenie ma data wpływu do biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę hodowcy świń.

O dofinansowanie może się starać producent rolny, który w dniu 15 marca 2023 r. prowadził gospodarstwo rolne, w którym były utrzymywane świnie, i zgłosił do prowadzonej przez ARiMR bazy (IRZ) prosięta urodzone między 15 marca a 15 sierpnia 2023 r.

Stawka wsparcia wynosi 100 zł do każdego urodzonego w wyznaczonym przedziale czasowym prosięcia, które zostało do 31 sierpnia 2023 r. oznakowane i zgłoszone do komputerowej bazy danych. W ramach tego programu pomocy jeden producent rolny będzie mógł otrzymać maksymalnie 500 tys. zł.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum