Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ARP: powstanie Nowy Centralny Okręg Przemysłowy

Agencja Rozwoju Przemysłu zaprezentowała koncepcję Nowego Centralnego Okręgu Przemysłowego - poinformowała w środę spółka. Ma on obejmować obszar przedwojennego COP, a w jego skład wejdą trzy Specjalne Strefy Ekonomiczne: Euro-Park Mielec, Euro-Park Wisłosan i "Starachowice".
Reklama

Jak poinformowała w środę w komunikacie Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), w skład Nowego Centralnego Okręgu Przemysłowego, który będzie obejmować praktycznie cały obszar przedwojennego COP, wejdą już funkcjonujące trzy Specjalne Strefy Ekonomiczne: Euro-Park Mielec, Euro-Park Wisłosan i Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice". Koncepcję Nowego Centralnego Okręgu ARP zaprezentowała podczas pierwszego Świętokrzyskiego Forum Rozwoju.

"Tworząc nowy COP chcemy nawiązać do tradycji II Rzeczypospolitej. Stawiamy na rozwój. Nie tylko gospodarczy, ale także społeczny. Zależy nam, żeby Polska rozwijała się równomiernie, również na terenach, które dotąd były pomijane w planach inwestycyjnych" - powiedział prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Cezariusz Lesisz, cytowany w komunikacie.

Prezes ARP podkreślił, że spółka od lat wspiera biznes w regionie świętokrzyskim. "Dzięki pomocy ARP stabilność finansową odzyskały m.in. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, obecnie wchodzące w skład Grupy Przemysłowej Industria, czy odlewnia Chemar" - zaznaczył.

ARP ogłosiła również powstanie Kieleckiego Parku Przemysłowego. "Park powstał, aby wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i zaproponować im kolejne obszary do rozwoju. Jeżeli ktoś będzie potrzebował wynajmu hali czy wybudowania własnej, w takim przypadku Agencja Rozwoju Przemysłu będzie mogła dostarczyć instrumenty finansowe na ten cel" - poinformował prezes ARP.

Wskazano, że w skład Kieleckiego Parku Przemysłowego wejdą nieruchomości o łącznej powierzchni 50 hektarów. "To uzbrojone tereny po dawnym browarze +Belgia+. Dla tego obszaru ustanowiony został Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Oprócz terenów inwestycyjnych dla przedsiębiorców zostanie udostępniona hala o powierzchni 22 tys. metrów kwadratowych oraz zaplecze biurowe o powierzchni ponad 2 tys. metrów kw." - podała ARP.

Jak podkreślono w komunikacie, "park przyciągnie dużych inwestorów do Kielc, co da szansę na zatrzymanie młodych ludzi w mieście". Dodano, że powstanie parku przemysłowego przełoży się również na "konkretne profity" dla budżetu miasta w postaci wpływów w podatkach lokalnych.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum