Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bytom: KAS zlikwidowała punkt z nielegalnymi automatami do gier

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali punkt z nielegalnymi automatami do gier w Bytomiu. Policjanci zabezpieczyli 4 automaty i niemal 7 tys. zł w gotówce - poinformowała we wtorek Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.
Reklama

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili punkt hazardowy z nielegalnymi automatami do gier. Punkt był strzeżony przez obsługę i znajdował się na terenie Bytomia.

"Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi weszli do środka przy użyciu siły. W lokalu zastali 40-letnią kobietę, którą przesłuchali w charakterze świadka w związku z procederem prowadzenia i urządzania nielegalnych gier na automatach" - poinformowała Anna Hanke-Hetmaniok z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Mundurowi zabezpieczyli w punkcie hazardowym 4 szt. automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz gotówkę w kwocie niemal 7 tys. zł. Według policjantów środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane.

W sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych rozpoczęto postępowanie, które poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

"Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu" - dodała Hanke-Hetmaniok.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum