Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Duże firmy jeżdżą autami na prąd

Co dziesiąta działająca w Polsce firma ma już we flocie auta na prąd. Co piąta kupi takie w najbliższym czasie. 30 proc. nie interesuje się jeszcze tym tematem - informuje we wtorek "Puls Biznesu".
Reklama

"W półroczu 2023 r. zarejestrowano w Polsce niemal 10 tys. aut w pełni elektrycznych. Dwa najlepsze miesiące to marzec i czerwiec, kiedy liczba rejestracji przekroczyła 2 tys. I choć w czerwcu udział elektryków w łącznej liczbie rejestracji był najwyższy w historii to wciąż nie udało się przełamać bariery 5 proc., co czyni Polskę jednym z najsłabiej zelektryfikowanych krajów UE" - pisze "Puls Biznesu".

Gazeta zwraca uwagę, że unijna średnia wynosi 14 proc., zaś najwyższym, 80-procentowym udziałem elektryków w sprzedaży nowych aut może się pochwalić Norwegia. "W Holandii i Danii już jeden na trzy nowo rejestrowane samochody jest elektryczny, a w Szwecji udział elektryków w sprzedaży wynosi obecnie 40 proc." - zaznacza "PB" i dodaje, że "w Polsce mamy wiele do nadrobienia".

"Nadrobimy? Z najnowszego badania przeprowadzonego przez ICAN Institute na zlecenie platformy Carsmile wynika, że tak" - pisze "PB".

Gazeta zauważa, że główną siłą zakupową nowych aut są w Polsce firmy. "Odpowiadają za ponad 75 proc. sprzedaży. Obecnie już 12 proc. przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 50 pracowników deklaruje posiadanie aut elektrycznych w swoich flotach. W dużych firmach, zatrudniających powyżej 250 osób, wskaźnik elektryfikacji jest jeszcze większy - 16 proc." - czytamy.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum