Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

e-petrol.pl: drożeje diesel, a benzyna tanieje

Litr diesla w tym tygodniu podrożał średnio o 3 gr do 6,29 zł, z kolei benzyna 95 potaniała o 2 gr do 6,49 zł/l - poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Najtaniej benzynę 95 kierowcy kupią na Opolszczyźnie - za 6,39 zł/l. Diesel najtańszy jest na Podkarpaciu - po 6,20 zł/l.
Reklama

"Ceny paliw w ostatnich dniach nie zmieniają się istotnie. Niewielkie obniżki mogli zauważyć kierowcy tankujący benzynę, a ceny oleju napędowego nieznacznie wzrosły. Litr diesla w tym tygodniu podrożał o 3 gr i jego średnia cena w Polsce to 6,29 zł. Benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 2 gr do poziomu 6,49 zł/l" - wskazali analitycy portalu e-petrol.pl. Dodali, że cenowa przewaga oleju napędowego nad benzyną jest aktualnie najmniejsza od połowy kwietnia tego roku.

Analitycy podkreślili, że systematycznie tanieje autogaz. "W tym tygodniu obniżka wyniosła 2 gr, a jego średnia cena wyniosła 2,81 zł/l. Tak mało za tankowanie LPG kierowcy ostatni raz płacili w lutym ubiegłego roku" - zauważyli.

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski w tym tygodniu najniższe ceny notowane są na południu kraju. "Na Opolszczyźnie, z ceną 6,39 zł/l, najtańsza jest benzyna bezołowiowa 95. O grosz więcej za to paliwo płacą kierowcy na Śląsku. Olej napędowy najtańszy jest na Podkarpaciu, gdzie kosztuje średnio 6,20 zł/l" - poinformowano.

Analitycy zwrócili uwagę, że najwięcej za tankowanie płacą kierowcy odwiedzający stacje w województwie kujawsko-pomorskim. "Litr 95-oktanowej benzyny to w tym regionie wydatek rzędu 6,57 zł, a diesel kosztuje tam średnio 6,34 zł/l" - podał e-petrol.pl.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum