Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lubelskie: W Lubartowie otwarto nową siedzibę urzędu skarbowego

W poniedziałek otwarto wyremontowaną i rozbudowaną siedzibę urzędu skarbowego w Lubartowie (Lubelskie). Inwestycja za ok. 16,4 mln zł trwała dwa lata.
Reklama

Wiceminister finansów i szef KAS Bartosz Zbaraszczuk powiedział podczas poniedziałkowego otwarcia urzędu, że inwestycja usprawni obsługę podatników powiatu lubartowskiego, którzy przez ostatnie 30 lat załatwiali sprawy urzędowe w dwóch różnych lokalizacjach.

"Jest to ważne również dla Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki tej inwestycji wyraźnie poprawią się warunki pracy pracowników urzędu" - stwierdził.

Nowy urząd skarbowy mieści się przy ul. Legionów 55. Znajdujący się tam kilkudziesięcioletni budynek starego urzędu nie spełniał standardów wymaganych dla obiektów użyteczności publicznej. W 2021 r. rozpoczął się jego kompleksowy remont i rozbudowa, na którą lubelska KAS otrzymała z budżetu państwa ok. 16,4 mln zł.

W ramach inwestycji m.in. wzmocniono ściany i stropy oraz dostosowano obiekt do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W sąsiedztwie dobudowany został piętrowy biurowiec z parkingiem i garażem podziemnym. Na parterze powstała sala obsługi podatników, a cały budynek został dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zagospodarowano też teren wokół urzędu.

Oddany do użytku kompleks biurowy ma powierzchnię 2,4 tys. mkw. Pracuje w nim 53 osób.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum