Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Opolskie: Gaz-System ma decyzję lokalizacyjną dla gazociągu Lewin Brzeski – Nysa

Gaz-System otrzymał decyzję lokalizacyjną dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia Lewin Brzeski - Nysa oraz jego odgałęzień do stacji gazowych w Lewinie Brzeskim, Skoroszycach i Grodkowie – poinformowała w czwartek spółka.
Reklama

Decyzja lokalizacyjna została wydana przez Wojewodę Opolskiego.

Rzeczniczka Gaz-Systemu Iwona Dominiak wskazała w czwartkowej informacji, że na terenie województwa opolskiego powstanie gazociąg relacji Lewin Brzeski - Nysa o długości 41 km, średnicy 500 mm i ciśnieniu 8,4 MPa.

"W ramach tej inwestycji powstaną także gazociągi łączące modernizowane obecnie stacje gazowe z projektowanym gazociągiem. Ich długość wyniesie łącznie około 14 km i będą miały średnice 100 i 150 mm. Nowa infrastruktura przesyłowa powstanie na terenie gmin: Lewin Brzeski, Niemodlin, Grodków, Skoroszyce, Pakosławice i Nysa" - podała Dominiak.

Według Gaz-Systemu inwestycja wpłynie na poprawę przepustowości krajowego systemu przesyłowego gazu ziemnego i w efekcie podniesie znaczenie gospodarcze południowych regionów Polski. "Nowy gazociąg zastąpi istniejącą infrastrukturę przesyłową i umożliwi zwiększone dostawy gazu do rozwijającej się strefy ekonomicznej w województwie opolskim" - zaznaczono w informacji.

Spółka podała, że w pierwszej połowie 2024 r. gotowa powinna być dokumentacja projektowa dla tej inwestycji.

Należący w 100 proc. do Skarbu Państwa Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem terminala LNG w Świnoujściu.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum