Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PKP Intercity obniża ceny biletów miesięcznych na wybranych trasach

PKP Intercity obniży ceny miesięcznych biletów odcinkowych na wybranych trasach - poinformował w czwartek w komunikacie przewoźnik. Według spółki obniżki obejmą 930 odcinków na 20 wybranych trasach, największe sięgną 60 proc.
Reklama

Jak podało PKP Intercity, skala obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych wyniesie od 1 do 239 zł, a zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Największe obniżki mają dotyczyć tras w województwach pomorskim, świętokrzyskim i podkarpackim, gdzie, według przewoźnika, obniżki biletów sięgną 60 proc. na niektórych odcinkach. Z kolei pasażerowie dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego będą mogli liczyć na obniżki przekraczające 50 proc.

Zgodnie z informacjami PKP Intercity, na 190 odcinkach skala obniżki biletów waha się między 100 a 239 zł, a w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50 a 99 zł. Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk-Trójmiasto, gdzie bilet miesięczny ma być tańszy o 239 zł mniej. W przypadku trasy Rzeszów Główny-Przemyśl cena biletu spada o 146 zł, dla odcinka Skarżysko Kamienna-Kielce o 117 zł, a między Olsztynem Główny, a Toruniem - o 115 zł. Największy procentowy spadek ceny biletu miesięcznego objął odcinek Skarżysko Kamienna-Suchedniów, gdzie obniżka sięgnie 69 proc., co w przeliczeniu na kwotę daje 184 zł - podkreśliło PKP Intercity.

Według spółki obniżka ma zwiększyć zainteresowanie pasażerów nową ofertą i wypełnić składy, szczególnie w dni pracujące, kiedy pasażerów jest zwykle mniej. W kolejnych miesiącach będzie obserwowany wpływ obniżki na wzrost liczby pasażerów - ocenia przewoźnik.

PKP Intercity jest największym polskim operatorem kolejowym, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju. Łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum