Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Premier: termomodernizacja bloków mieszkalnych i rewitalizacja w nowym programie "Przyjazne Osiedle"

Termomodernizację bloków mieszkalnych i rewitalizację osiedli, m.in. instalacji wodnokanalizacyjnych, zakłada nowy program PiS "Przyjazne Osiedle" - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie).
Reklama

Jak powiedział premier, program "Przyjazne Osiedle" zakłada m.in. termomodernizację i rewitalizację bloków mieszkańców osiedli z tzw. wielkiej płyty.

"Chcemy, aby wielki program ocieplania budynków służył również mieszkańcom, którzy mieszkają w osiedlach z +wielkiej płyty+" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, "musimy doprowadzić również do +zastrzyku finansowego+ ze strony państwa polskiego, środków unijnych po to, aby ten program termomodernizacji zwiększyć".

Premier wyjaśnił, że termomodernizacja ma na celu niższe rachunki, aby mieszkańcy mniej płacili za ciepło, ogrzewanie. "Im lepiej ocieplimy budynki, tym każda złotówka zostanie w kieszeniach mieszkańców" - wyjaśnił szef rządu.

Morawiecki wskazał, że w przypadku rewitalizacji osiedli chodzi o inwestycje w infrastrukturę, "w instalacje różnego rodzaju", jak np. wodnokanalizacyjne.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum