Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Premier: wkrótce przekazanie hal na potrzeby produkcji w Gliwicach armatohaubic Krab

Armatohaubice Krab to znakomity sprzęt, sprawdzający się dziś na polu walki. W krótkim czasie resort aktywów państwowych przekaże hale w związku z planem produkcji Krabów w Gliwicach - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy.
Reklama

W kwietniu podczas wizyty w Gliwicach premier ogłosił, że w zakładach Bumar-Łabędy - oprócz centrum serwisowego dla czołgów Leopard - będą produkowane armatohaubice Krab.

W sobotę podczas konferencji prasowej w gliwickich zakładach Morawiecki powiedział, że "aby tak się stało, potrzebne będzie przekazanie hal przez Ministerstwo Aktywów Państwowych". Dodał, że w piątek kontaktował się w tej sprawie z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i - jak mówił - ma obietnicę szefa MAP, że w krótkim czasie "zostanie to zrealizowane". "Sam tego bardzo skrupulatnie dopilnuję" - zapewnił.

Premier powiedział, że "inwestycja łączna", to ponad 800 mln zł. "Właśnie na Kraby. Kraby, Kraby i jeszcze raz Kraby. To są znakomite armatohaubice, które sprawdzają się dzisiaj na polu walki. Na które zamówienia składają nie tylko Ukraińcy. Mamy zamówienia z wielu innych kierunków, ale potrzebujemy również na nasz własny użytek. I dlatego tutaj, w Bumarze, ta produkcja będzie z całą pewnością bardzo wzmocniona" - powiedział Morawiecki.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum