Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

RFN: Niemcy doceniają polskie wybrzeże – niższe ceny i lepszą infrastrukturę

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego jest ważnym punktem dla niemieckich wczasowiczów. „Sąsiedni kraj zainwestował w ostatnich latach w hotele, nadmorskie promenady, niedawno także w tunel pod Świną. Z kolei po niemieckiej stronie sezon zapowiada się skromnie” – komentuje portal „Ostsee Zeitung” (OZ).
Reklama

W lipcu na nadmorskiej promenadzie w Świnoujściu trwa szczyt sezonu. Widać tłumy turystów - najczęściej rodziny, seniorzy, pary w średnim wieku. "Większość mówi po niemiecku. Gdyby nie złotówki i polskie nazwy ulic, można by pomyśleć, że jest się po niemieckiej stronie promenady" - opisuje OZ i podkreśla, że "polskie wybrzeże Bałtyku stało się wiodącym punktem turystycznym dla Niemców w Polsce".

Polskie wybrzeże Bałtyku jest bardzo popularne wśród Niemców, wyprzedza Mazury, Wrocław czy Warszawę" - potwierdził szef polskiego biura turystycznego, działającego w Berlinie.

Według organizacji badawczej Urlaub und Reisen, w ubiegłym roku wakacje w Polsce spędziło 2,7 mln Niemców. Z tego dla 900 tys. z nich wypoczynek miał formę krótkiej wycieczki (do 4 dni), ale dla większości - trwał dłużej. Są już przesłanki, że wynik ten może zostać przekroczony w bieżącym sezonie.

Właściciele biznesów turystycznych z niemieckiej części wybrzeża "powinni czuć się zazdrosny o ten trend, bowiem letni sezon na wybrzeżach Meklemburgii-Pomorza Przedniego jest nadal dość stonowany" - podkreśla OZ.

Doba w dwuosobowym pokoju w 4-gwiazdkowym hotelu w Świnoujściu, w środku sezonu, to koszt 170 euro (760 zł) - w tym wliczone jest śniadanie, możliwość skorzystania z kąpieliska, dyskoteki. Wg szacunków hotelarzy, blisko 80 proc. gości hotelowych to Niemcy.

Ceny hoteli w Polsce nad Bałtykiem pozostają nadal ok. 20-30 proc. niższe, niż po stronie niemieckiej. Ale nie tylko niższe ceny przyciągają klientów - Świnoujście oferuje więcej atrakcji i wakacyjnych rozrywek dla turystów.

"To nie tylko kwestia niższych cen" - potwierdza jedna z turystek z Niemiec, która po polskim wybrzeżu podróżuje z wnuczką. "W Polsce jest wspaniały krajobraz. Jest tu też bardziej przyjazny i uprzejmy personel hotelu" - uważa kobieta.

Świnoujście odczuwa też korzyści z otwartego niedawno tunelu pod Świną - turyści nie muszą już czekać w kolejkach na prom, łatwiej też będzie o krótkie wycieczki na polskie wybrzeże poza sezonem - zauważa OZ.

"Polskie wybrzeże to rosnący rynek. Polska zrozumiała, jak szybko i skutecznie inwestować w infrastrukturę turystyczną. Od Polski możemy się nauczyć, jak rozwiązywać działać w naszym kraju, gdzie procedury zatwierdzania inwestycji budowlanych trwają znacznie dłużej" - podsumował Tobias Woitendorf, szef wydziału turystyki Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum