Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rząd w czwartek zajmie się projektem wydłużającym nabór wniosków dla podmiotów obracających zbożem

Rząd na czwartkowym posiedzeniu zajmie się projektem rozporządzania, wydłużającym do 29 września br. nabór wniosków dla podmiotów obracających zbożem – wynika z informacji zamieszczonej na stronie kancelarii premiera.
Reklama

Na czwartkowym posiedzeniu rząd ma rozpatrzyć projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przygotowywanego przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi.

Istotą rozwiązań ujętych w projekcie - jak wynika z rządowej informacji - jest wydłużenie do 15 września br. terminu naborów wniosków w ramach programu "Locha+". Zaproponowano również wydłużenie do 29 września br. terminu naborów wniosków w ramach programu pomocy dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie skupu lub obrotu zbożem, które poniosły dodatkowe koszty w wyniku braku stabilizacji na rynku kukurydzy spowodowanej agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

Projekt przewiduje także "wprowadzenie przepisów umożliwiających udzielanie pomocy w związku z wystąpieniem tegorocznych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych od wystąpienia szkód w produkcji roślinnej powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji roślinnej".

Wraz z projektem rozporządzenia rząd ma także zająć się projektem uchwały Rady Ministrów w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej programu pomocy producentowi rolnemu, który w 2022 r. lub w 2023 r. co najmniej raz nie otrzymał zapłaty za sprzedaną kukurydzę i któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum