Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Słupsk: Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka miejskiego ringu

We wtorek w Słupsku podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka miejskiego ringu, który połączy ul. Poznańską z ul. Bohaterów Westerplatte. Ok. 5-kilometrową trasę za ponad 128 mln zł wykona konsorcjum Kobylarnia-Mirbud.
Reklama

Umowę w słupskim magistracie podpisali przedstawiciele zamawiającego Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku oraz wykonawcy konsorcjum Kobylarnia-Mirbud, którego oferta została wybrana z sześciu złożonych przetargu.

Zadanie dotyczy kontynuacji budowy miejskiego ringu na ok. 5-kilometrowym odcinku, który połączy ul. Poznańską (dk 21) z ul. Bohaterów Westerplatte (dw 210) w Słupsku (Pomorskie). Konsorcjum zobowiązało się je wykonać za ponad 128 mln zł, w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy.

Inwestycja, jak wynika z zamówienia, zakłada powstanie dwujezdniowej drogi na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Arciszewskiego i dalej już jednojezdniowej do ul. Bohaterów Westerplatte, a także chodników, drogi rowerowej, mostu na rzece Słupi. Trasa będzie oświetlona, odwodniona.

Zadanie uzyskało 80 proc. dofinansowania z "Rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026", którego wartość ze 115 mln zł została w sierpniu 2022 r. zwiększona o kolejne 220 mln zł, w tym 180 mln zł z przeznaczeniem właśnie na rozpoczynającą się inwestycję i budowę kolejnych odcinków miejskiego ringu, by móc go ostatecznie zamknąć i wyprowadzić ruch z centrum miasta.

"Cieszę się, że (…) największa inwestycja w Słupsku właśnie rozpoczyna swoją realizację" - skomentował na Facebooku rzecznik rządu, poseł ziemi słupskiej Piotr Müller, który zabiegał o rządowe finansowanie dla tego zadania. Przekazał także, że "w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla kolejnych dwóch etapów ringu: od ulicy Bałtyckiej do ulicy Kaszubskiej i od ulicy Kaszubskiej do ulicy Gdańskiej".

Istniejące trzy odcinki słupskiego ringu, które oddane do użytku zostały w 2015 r., to prawie 7-kilometrowa trasa, w większości dwujezdniowa, która połączyła ul. Poznańską z ul. Portową przez ulice Koszalińską, 11 Listopada, Piłsudskiego, Rejtana i Braci Staniuków. Na trasie jest 11 rond oraz dwa wiadukty nad torami kolejowymi, są chodniki i drogi dla rowerów.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum